Kā pareizi uzrakstīt motivācijas vēstuli - motivācijas vēstules piemērs un padomi
Motivācijas vēstule - kas tā ir un kāpēc tā nepieciešama?
Pieteikuma iesniedzēji ļoti bieži to ignorē. Daudzi cilvēki domā, ka pietiek ar CV.
Rekrūteris ne vienmēr pievērš tai uzmanību, jo to bieži raksta nepareizi, tā tikai prasa laiku un nesniedz nepieciešamo informāciju.
Noskaidrosim, kas ir motivācijas vēstule, no kā tā sastāv.
WORK IN sniedz bezmaksas padomus kā uzrakstīt pareizi motivācijas vēstuli. Padomi būs noderīgi darba meklētājiem gan bez iepriekšējas darba pieredzes, gan ar darba pieredzi.
Kā arī mūsu rekomendācijas palīdzēs jums uzrakstīt pareizo motivācijas vēstuli un atrast atbilstošu un labu darbu.
Pirmkārt, sapratīsim, kāda ir atšķirība starp motivācijas vēstuli un pavadvēstuli. To mērķis ir vienāds – pašprezentācija un pārliecības radīšana, ka jūs esat labākais kandidāts šim amatam.
Bet atšķirība ir tā, ka pavadvēstulē jūs vairāk uzsverat savu kvalifikāciju, pieredzi, sasniegumus – kas kalpo kā pārliecināšanas līdzeklis.
Rakstot motivācijas vēstuli nav tik daudz prasību attiecībā uz darba pieredzi, tā ir piemērota cilvēkiem bez darba pieredzes, šeit mēs izmantojam līdzīgus, bet atšķirīgus rīkus, par kuriem mēs runāsim šajā rakstā.
Motivācijas vēstules galvenais uzdevums ir pievērst uzmanību savai kandidatūrai, lai pēc izlasīšanas rekrūteris ar interesi izpētītu jūsu CV un uzaicinātu jūs uz interviju.
Šis dokuments var būt īpaši noderīgs universitātes absolventiem, cilvēkiem bez darba pieredzes.
Katram darba piedāvājumam tā jāraksta atsevišķi. Protams, daži teikumi var migrēt no vienas vēstules uz citu, taču nedrīkst būt divas identiskas vēstules.
Jūs noteikti diskreditēs Google lejupielādējamā motivācijas vēstules veidne – neizmantojiet to!
Tātad, apskatīsim galvenos jautājumus:
Unikalitāte un neatkārtojamība
Motivācijas vēstulei jābūt 3-4 rindkopas garai (maksimāli A4 lapa). Izvairieties no tādiem šablonvārdiem kā: motivēts, komandas spēlētājs, izturīgs pret stresu.
Rekrūteris tiem automātiski pārskries pāri ar acīm, vai arī tajā brīdī ievietos “izlasīto” vēstuli kopējā mapē .
Iepriecināt, zinot visu informāciju
Lai rakstītu labu motivācijas vēstuli, vispirms jāizpēta uzņēmuma vēsture, politika, visa veida materiāli par to. Jums vajadzētu analizēt un atbildēt uz jautājumu: kāpēc es gribu šeit strādāt?
Rakstiet vienkāršā, bet pareizā valodā. Darba devējs jau redzēs jūsu prasmes apstrādāt informāciju, kas jums būs liels bonuss. Un šī būs jūsu vēstules pirmā daļa.
Brīdinājums! Nekopējiet uzņēmuma informāciju no interneta. Es domāju, ka nav nepieciešams izskaidrot, kāpēc).
Pārbaudiet faktus
Rūpīgi pārbaudiet faktus, kurus jūs prezentējat. Ja neesat pārliecināts par precizitāti, norādiet avotu, kurā esat ieguvis informāciju. Pilnīgi nevietā ir tādas kļūmes kā, piemēram, sajaukt kuru vietu plastmasas ražošanas tirgū ieņem uzņēmums.
Pārlasiet motivācijas vēstuli
Pārbaudiet vēstules pareizrakstību, jūs to varat iedot kādam pārlasīt ar svaigu skatu.
Pārsteidziet un piesaistiet ar savu kandidatūru
Vēstules otrā daļa ir pievērst uzmanību sev. Tas ir īpaši svarīgi cilvēkiem bez darba pieredzes.
Savā CV jums objektīvi nav ko norādīt, taču šeit jūs varat paziņot darba devējam, ka iegūtā izglītība sniegs lieliskus rezultātus šajā konkrētajā uzņēmumā.
Pievienojiet informāciju par papildu kursiem, konkursiem, pašizglītošanos, ja tādi ir.
Cilvēkiem ar darba pieredzi vajag izvairīties no informācijas dublēšanās no sava CV.
Īsumā paziņojiet savus sasniegumus šajā profesijā un skaidri norādiet, ka jūs interesē ilgtermiņa sadarbība ar šo uzņēmumu. Šai daļai vajadzētu būt jūsu vizītkartei. Īsa pašprezentācija.
6. punkts, un tas ir pēdējais
Nerakstiet par algu, kuru vēlētos saņemt. Tā noteikti nav īstā vieta.
Pasakiet paldies par uzmanību un skaidri norādiet, ka gaidāt atbildi.
Lūk – jūsu motivācijas vēstule ir gatava. Pārbaudiet to vēlreiz pēc satura, loģikas, gramatikas. Saglabājiet to kā atsevišķu failu.
Parasti tas tiek pievienots e-pastam kopā ar CV, vēstules pamattekstā ietveriet vārdu, uzvārdu un vakanci, uz kuru piesakāties.
Atcerieties, ka rekrūteri nelasīs šablonvēstules, viņiem ir nepieciešams labi uzrakstīts CV un izcils, personisks stāsts par jums motivācijas vēstulē. Jūs esat unikāls, un jūsu pieredzi nekad nevajadzētu novērtēt par zemu.
Motivācijas vēstules piemērs bez darba pieredzes – Lejupielādējiet
Veiksmi!
Rakstu sagatavoja personāla atlases aģentūras “WORKIN” rekrūtere Anastasija Ļedjajeva.
0 Comments